Sparaliżowana praca sanepidu! 44 osoby na kwarantannie!

W Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Płocku warunki pracy są coraz gorsze. Dziś potwierdzono, że 44 pracowników przebywa obecnie na kwarantannie. Część z nich jest zakażona koronawirusem.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Informacje o trudnej sytuacji w sanepidzie potwierdził prezydent Płocka podczas sesji rady miasta. Andrzej Nowakowski przyznał, że prawdopodobnie obowiązki Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Płocku przejmie inny sanepid.

Na tę chwilę sanepid w całości nie działa, bo aż 44 pracowników jest na kwarantannie, część z nich z powodu potwierdzonego wyniku testu na COVID-19, a część z powodu kontaktu z osobą zakażoną.

Prezydent już rozmawiał w tej kwestii z wojewodą mazowieckim, Konstantym Radziwiłłem, który zapewnił, że  sanepid w Płocku wkrótce otrzyma pomoc. Prezydent Nowakowski przekazał również, że w Płocku wszystkie pozostałe instytucje działają, jednak ich praca jest w większości zdalna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c