Specjalne rzędy w samolocie dla osób bez maseczek? Nietypowy pomysł jednej z linii lotniczych

Na nietypowy pomysł wpadły linie lotnicze Aeroflot, które postanowiły podczas podróży oddzielić osoby podróżujące bez maseczek od tych, które usta i nos zasłaniają. Jak zapewnia rzeczniczka przewoźnika, nie jest to jednak ukłon w stronę antymaseczkowców. 

Fot. Pixabay

Każda branża próbuje sobie radzić z pandemią koronawirusa i wymyśla sposoby jak bezpiecznie obsługiwać swoich klientów. Niedawno pojawił się pomysł, aby linie lotnicze obsługiwały w przyszłości tylko osoby, które będą posiadać zaświadczenie o odbyciu szczepień. Na inny pomysł wpadły linie lotnicze Aerofort.

Rzeczniczka rosyjskiego przewoźnika przekazała, że linie planują wprowadzić specjalne dedykowane miejsca dla pasażerów, którzy po zamknięciu drzwi samolotu poinformują, że nie chcą mieć na sobie maseczek. To jednak dość sprzeczna informacja przewoźnika, który jednocześnie informuje, że zamierza wzmocnić kontrole w zakresie ochrony przed COVID-19.

„Pasażerowie, którzy po zamknięciu drzwi do samolotu zdejmą maski i odmówią ich ponownego założenia, będą kierowani na miejsca do specjalnej strefy. Będą to dwa ostatnie rzędy klasy ekonomicznej, znajdujące się po prawej stronie samolotu.”

-dodaje rzecznika w rozmowie z agencją Reuters. Po ogłoszeniu pomysłu przewoźnika pojawiło się wiele komentarzy krytyki. Internauci uważają, że może to zachęcić pasażerów do zdejmowania maseczek, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia w czasie pandemii koronawirusa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c