Śpiewak za tęczą? Tymczasem dotarlismy do ciekawego dokumentu…

Napisał do nas Czytelnik Dawid: „W nawiązaniu do Państwa wczorajszego artykułu (https://warszawawpigulce.pl/spiewak-tecza-do-odbudowy-program-wsparcia-dla-mniejszosci-seksualnych/) i informacji o Janie Śpiewaku który zamierza przywrócić tęcze na placu Zbawiciela w Warszawie, chcialbym się podzielić ciekawą acz nieznaną informacją”. 

Fot, BIP

 

„Otóż 3 lata temu ten sam Śpiewak jako radny dzielnicy Śródmieście starał się o usunięcie tęczy (ktora wtedy była pod ciągłą ochroną straży miejskiej) i nawet pisał w tej sprawie interpelacje, pytając o koszta ochrony i datę demontażu instalacji. Jako wyborca z Warszawy bardzo chciałbym, aby zadali mu Państwo pytanie skąd taka nagła zmiana poglądów. To chyba warte nagłośnienia” – dodaje Czytelnik.
Zapytaliśmy o sprawę Jana Śpiewaka, który stwierdził, że nie starał się usunąć tęczy. Jego zdaniem tęcza płonęła w efekcie niekompetencji władz miasta i mieszkańcy zmęczeni tym co się działo w ich sąsiedztwie prosili o interpelację. Kandydat odbył też konsultacje ze środowiskiem LGBT. Według niego brak tęczy boli osoby ze środowiska.
Podkreślił jednak, że trzeba zadbać o bezpieczeństwo instalacji. W jego ocenie Warszawa zmieniła się na plus. Miasto jest coraz bardziej otwarte, wielokulturowe. Jest więc miejsce na tęczę.
Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.