Społecznicy chcą wyłączenia z ruchu Miodowej. "Remont to kolejny lifting"

Pod koniec maja ratusz zapowiedział remont ul. Miodowej. Ma zostać wymieniona magistrala wodociągowa, chodniki, pasy rowerowe i latarnie. Zdaniem społeczników wszystko to to za mało, a Miodowa powinna zostać całkowicie wyłączona z ruchu.

Fot. Wikipedia / Forum Rozwoju Warszawy. Grafika: Warszawa w Pigułce

Fot. Wikipedia / Forum Rozwoju Warszawy. Grafika: Warszawa w Pigułce

Społecznicy dziękują i z aprobatą przyjmują remont ulicy Miodowej, ale uważają, że „powinna pełnić funkcję reprezentatywnej przestrzeni publicznej”. Zwracają uwagę na fatalny stan nie tylko chodników, ale i drogi po której poruszają sie autobusy i samochody.
Dlatego oprócz remontu domagają się zamknięcia częściowego lub całkowitego ulicy Miodowej. Częściowe zamknięcie miałoby ograniczać ruch jedynie do pojazdów komunikacji miejskiej, pojazdów uprawnionych, rowerów i pojazdów należących do mieszkańców pobliskich posesji.

Pod petycją do Zastępcy Prezydenta Jacka Wojciechowicza, podpisało się Forum Rozwoju Warszawy, Stowarzyszenie Integracji Stolecznej Komunikacji, Miasto Jest Nasze i zielone Mazowsze.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.