Społeczność wietnamska w Polsce organizuje się, by pomóc lekarzom. Tysiące maseczek, rękawiczek i posiłków

Karol Hoang, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Przedsiębiorców Wietnamskich w Polsce poinformował nas, że w odpowiedzi na nasz apel społeczność wietnamska wsparła Szpital Bielański. Ponadto już wcześniej aktywnie wspierała walkę z koronawirusem.

Fot. Materiały prasowe

Niniejszym informujemy, że w odpowiedzi na Państwa apel o pomocy dla Szpitala Bielańskiego, w dniu dzisiejszym, tj. 27 marca br., społeczność wietnamska w Polsce przekazała szpitalowi 200 szt.  maseczek ochronnych (wielokrotnego użytku).

Przekazaliśmy również dzisiaj Instytutowi Matki i Dziecka w Warszawie w Warszawie: 1000 szt. bawełnianych maseczek ochronnych, 500 szt. rękawiczek ochronnych.

Członkowie naszej społeczności na bieżąco szyją dwuwarstwowe bawełniane maseczki ochronne, które są dostarczane jako darowizna dla wielu szpitali i innych instytucji pracujących na „pierwszej linii frontu”. Szpitalom i poszczególnym urzędom dostarczamy także materiały ochronne (rękawiczki, środki do odkażania) – pochodzące ze społecznych zbiórek.

Restauracje wietnamskie masowo uczestniczą w spontanicznych i zorganizowanych akcjach dostarczania darmowych posiłków dla szpitali (akcja #VNJesteśmyzWami, na dzień 27.03.2020 dostarczyliśmy już ponad 1800 posiłków dla lekarzy i ratowników w szpitalach, a także duże ilości suchego prowiantu).

W najbliższych dniach oczekujemy transportu 4100 szt. szybkich testów na obecność koronawirusa Sars-Cov-2, które zostaną przekazane polskim szpitalom jako darowizna od społeczności wietnamskiej w Polsce.

Wszystkie nasze działania mają charakter długofalowy i będą kontynuowane w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]