Spór rządu z ratownikami trwa. Ratownicy nie zgodzili się na proponowane stawki

Spór rządu z ratownikami wciąż się nie kończy. Wczorajsze spotkanie, podczas którego miały być podjęte ostateczne decyzje, nie skończyło się powodzeniem. Ratownicy nie zgodzili się na proponowane stawki.  

Fot. Warszawa w Pigułce

Wczoraj miało miejsce kolejne spotkanie ratowników medycznych z władzami. Jak się okazało, mimo, ze miało być już ostatnie, nie zakończyło się porozumieniem. Ratownicy nie zgadzają się na proponowane stawki. Natomiast zarząd województwa przyznaje, nie ma wystarczających środków od Ministerstwa Zdrowia, aby spełnić oczekiwania protestujących.

„Dyrekcja proponuje nam tak naprawdę minimalne stawki z porozumienia, na co nie możemy się zgodzić z tego tytułu, że jesteśmy miastem stołecznym, gdzie to obciążenie wyjazdami jest znacznie większe niż w innych, mniejszych miejscowościach, gdzie wiemy, że te porozumienia zostały podpisane na dużo większe kwoty”

-tłumaczy w rozmowie z radiem RDC Damian Stachowiak, jeden z protestujących. To jednak nie koniec. Strony mają zorganizować kolejne spotkanie, podczas których liczą, że w końcu dojdzie do kompromisu. Jedne z nich zaplanowane są już na dziś w urzędzie marszałkowskim.

We wtorek do pracy nie wyjechały w Warszawie 32 karetki na 80, którymi dysponuje firma Meditrans. W środę nie jeździło 19 karetek, w czwartek- 22. W tej chwili pogotowie wspierane jest przez wojsko i LPR.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c