Spory w głosowaniu na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich

Ponownie Komisja Sprawiedliwości zagłosowała przeciwko rekomendacji dla Zuzanny Rudzińskiej- Bluszcz, która kandyduje na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. 14 osób było przeciw, 12 za, a jedna wstrzymała się od głosu.

Pierwsze głosowanie odbyło się 17 września. Wtedy na kandydatkę na RPO zagłosowało 9 posłów, przeciw 13. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Ostatecznie kandydatura została odrzucona. Jednak ostatecznie marszałek Sejmu podjęła decyzję o reasumpcji głosownia. Wszystko ze względu na to, że nie wszyscy posłowie mogli wziąć w nim udział.

Głosowanie odbyło się ponownie dziś i ponownie odrzucono jej kandydaturę. Ostatecznie 14 osób odrzuciło Zuzannę Rudzińską- Bluszcz. Za było 12 posłów. Jeden wstrzymał się od głosu. Kandydatka skomentowała wyniki głosowania na swoim Twitterze.

„Tak prezentują się wyniki głosowania Komisji nad opinią dot. mojej kandydatury na RPO. Opinia Komisji nie jest wiążąca dla Sejmu. W dalszym ciągu spotykam się z politykami wszystkich opcji. Nie udało mi się spotkać z Premierem Kaczyńskim. Cały czas liczę na to spotkanie.”

-napisała.

Obecnie na stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich jest wciąż Adam Bodnar, który skończył swoją kadencję 9 września. Do 20 października Trybunał ma zająć się wnioskiem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c