Spotkanie aktywisty LGBT z Prezydentem. Padły ostre słowa!

Jeden z aktywistów LGBT spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą i przeprowadził rozmowę na temat sytuacji mniejszości seksualnych w Polsce.

Fot. Pixabay.com

Podczas trwającego spotkania aktywista pokazał Dudzie fotografie upamiętniające nastolatków, którzy z powodu ataków homo i transfobicznych popełnili samobójstwo.

Jak przyznał działacz na rzecz mniejszości seksualnych w Polsce, takich sytuacji i osób, które nie wytrzymały presji jest więcej.

Większą relację przedstawił w opublikowanym wpisie na Facebooku, dodając, że prezydent nie chciał przeprosić za swoją opinię o LGBT, powołując się na prawo do wolności słowa. To wzburzyło aktywistą, który – wychodząc ze spotkania – postanowił nie uścisnąć dłoni prezydenta.

Innego zdania jest rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, który uważa, że spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze, a rozmówcy wymienili się rzeczowymi argumentami.

Rzecznik dodał, że prezydent z szacunkiem odnosi się do każdego człowieka, co nie oznacza, że we wszystkich poglądach musi mieć jednakowe stanowisko.

Prezydent odpowiedział na moje wezwanie do spotkania. Trwało ponad godzinę. Na samym początku sprzątnąłem zastawę ze…

Gepostet von Bart Staszewski am Mittwoch, 17. Juni 2020


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c