Sprawca wypadku na Sokratesa jechał 136 km/h! Grozi mu nawet dożywocie

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zmieniła zarzuty dla Krystiana O., który 20 października 2019 roku potrącił śmiertelnie mężczyznę na Sokratesa. Ze wstępnych ustaleń biegłych wynika, że kierujący BMW jechał 136 km/h, gdzie ograniczenie było do 50 km/h.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Biorąc pod uwagę, że Krystian O. przekroczył blisko trzykrotnie dopuszczalną prędkość podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, prokurator uznał, że podejrzany przewidywał możliwość zabicia człowieka i godził się na popełnienie takiego czynu. W takiej sytuacji zachowanie podejrzanego należało zakwalifikować z art. 148 § 1 Kodeksu karnego” – powiedział w rozmowie z Wyborczą prokurator Mirosław Chyr rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Oznacza to, że Krystian O. będzie sądzony za „zabójstwo w zamiarze ewentualnym” za co grozi nawet dożywocie.

Dodatkowo opinia biegłego od techniki motoryzacyjnej oznajmił, że po przeróbkach auto było w stanie technicznym niepozwalającym na dopuszczenie do ruchu.

Biegły ocenił, że BMW miało zmodyfikowany układ hamulcowy, zdemontowany czujnik ABS, zmodyfikowany układ kierowniczy i układ zawieszenia, nieprzewidywane przez producenta przystosowanie pojazdu do ruchu prawostronnego.
Po tragicznym wypadku na Sokratesa zamontowano przed każdym przejściem progi zwalniające. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział gruntowną przebudowę tej ulicy.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c