Sprzedawał przez internet sterydy, hormony i środki wczesnoporonne. Teraz stanie przed sądem

Stołeczni policjanci ustalili, że 23-letni Fryderyk S. prawdopodobnie od dłuższego czasu sprzedawał leki i sterydy pochodzące z nielegalnego źródła. Handlował nimi m.in. przez internet. Policjanci z wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli około 2000 sztuk preparatów o szacunkowej wartości 10.000 zł.

Fot. KSP

Fot. KSP

Wykonując działania operacyjne, funkcjonariusze wydziału przestępstw gospodarczych KSP, zatrzymali 23-letniego Fryderyka S. Mężczyzna wpadł podczas sprzedaży leków niewiadomego pochodzenia. Jak się później okazało, młody mężczyzna najprawdopodobniej handlował przez internet, hurtowo i detalicznie nielegalnymi preparatami, w tym lekami zawierającymi sterydy, hormony, a także silne leki przeciwbólowe i leki wczesnoporonne.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli dwa tysiące sztuk różnego rodzaju preparatów. Ich wartość oszacowano na około 10 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalają teraz zarówno dane dostawców, jak i odbiorców zabezpieczonych substancji. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty z art. 124 Ustawy – Prawo Farmaceutyczne, zgodnie z czym grozić może kara do 2 lat więzienia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.