Sprzedawali paszporty covidowe. Zatrzymano 11 osób

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło grupę przestępczą, która sprzedawała paszporty covidowe. Za usługę płacono do 1500 złotych. W sumie do tej pory zatrzymano 11 osób, ale postępowanie ma charakter rozwojowy więc niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Fot. Shutterstock

Jak przekazała w rozmowie z Polsat News rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji, według ustaleń członkowie gangu docierali do osób, które nie chciały się zaszczepić na koronawirusa, ale chciały mieć zaświadczenie potwierdzające szczepienie. Za usługę płacono do 1500 złotych.

Do tej pory zatrzymano 11 osób, jednak niewykluczone, że zatrzymanych zostanie ich dużo więcej, ponieważ postępowanie ma charakter rozwojowy. Pierwsze aresztowania miały miejsce jeszcze na początku października, wtedy zatrzymano 2 kobiety i 4 mężczyzn. Następnie zatrzymano 5 osób.

Przedstawiono zatrzymanym zarzuty m.in. płatnej protekcji i poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. 8 osób usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jeden z mężczyzn usłyszał zarzut kierowania grupą.Wobec pozostałych osób zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji, poręczeń majątkowych w kwotach po 10 tysięcy złotych oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu. Za zarzucone czyny może grozić im do 15 lat więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c