Stacjonarna nauka zagrożona przez Deltę? Wystartujemy znowu zdalnie? „Niestety takie ryzyko na horyzoncie się rysuje”

Za nami drugi rok nauki, który dla większości z uczniów odbywał się zdalnie. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek mówił, że resort przygotowuje się do nauki stacjonarnej, ale będą przygotowane rozwiązania, gdy pandemia pokrzyżowała te plany.

Fot. Shutterstock

Przemysław Czarnek był gościem audycji „W otwarte karty” w Programie 1 Polskiego Radia.

Mówił o zmianach w edukacji, o wyborze pomiędzy religią i etyką, a także o reformie w prawie oświatowym. Największe emocje budzi jednak powrót do szkół, który może być zagrożony przez pandemię.

Przygotowujemy się na powrót do szkół 1 września w trybie stacjonarnym, ale musimy mieć w swoich planach alternatywne rozwiązania na wypadek, gdyby czwarta fala pokrzyżowała nasze plany – podkreślił i dodał, że zawsze trzeba brać pod uwagę sytuację w której „będziemy zmuszeni do powrotu, choćby do trybu hybrydowego”.

Wszyscy specjaliści prognozują następną, czwartą falę. Największym zagrożeniem jest mutacji delta, ale tak naprawdę nie wiadomo, jak będzie wyglądała ona w Polsce i jaki wpływ będzie miał na nią program szczepień.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c