Stan aktora po udarze pogarsza się. Anna Dymna: „Nie może mówić”

Krzysztof Globisz siedem lat temu przeszedł udar mózgu. Najnowsze informacje na temat jego stanu zdrowia przekazała Anna Dymna. Zaznaczyła, że mężczyzna wciąż walczy o powrót do sprawności. W ostatnim czasie jednak jego stan się pogorszył, m.in. nie może mówić. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W 2014 roku aktor Krzysztof Globisz doznał udaru mózgu, podczas czytania „Martwych dusz” w studiu radiowej Dwójki. Wtedy musiał przerwać pracę zawodową i skupić się na leczeniu. Rok później wrócił na deski teatru, a w 2016 roku zagrał główną rolę w napisanym z myślą o nim spektaklu Mateusza Pakuły „Wieloryb The Globe”.

Jak się jednak okazuje, teraz jego stan zdrowia znacząco się pogorszył. Wyjawiła to w rozmowie z „Na żywo” jego koleżanka po fachu Anna Dymna. Aktorka chciała zaprosić go do organizowanego przez siebie spotkania poetyckiego. Jak się dowiedziała od żony Krzysztofa Globisza, stan aktora jest na tyle ciężki, że nie może mówić.

„Wszyscy wierzymy, że Krzysiek wróci na scenę i do pracy. Ten głupi udar nie może mu wszystkiego przekreślić i ja to wiem.”

-dodała Anna Dymna.

Krzysztof Globisz to znany i ceniony aktor filmowy i teatralny oraz wykładowca i dziekan Wydziału Aktorskiego w Krakowie. Występował w takich produkcjach jak „Dekalog V”, „Krótki film o zabijaniu” czy „Pogoda na jutro”. Jest także członkiem Polskiej Akademii Filmowej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c