Stan pogotowia przeciwpowodziowego w czterech gminach na Mazowszu!

W powiecie kozienickim ogłoszono stan pogotowia przeciwpowodziowego. Obowiązuje w czterech gminach. Natomiast wieczorem kulminacja fali wezbraniowej na Wiśle ma dotrzeć do Warszawy.

Fot. Warszawa w Pigułce

Sytuacja wód w polskich rzekach jest coraz gorsza. Z powodu ostatnich intensywnych opadów deszczu, poziom wody w rzekach często jest powyżej stanu ostrzegawczego. i Tak Wisła na wodowskazie w Dęblinie ma 42 cm powyżej stanu ostrzegawczego. Liwiec przekroczył stan ostrzegawczy o 30 cm.

Trudna sytuacja jest w powiecie kozienickim, gdzie ogłoszono stan pogotowia przeciwpowodziowego. Obowiązuje on w gminie Gniewoszów, Sieciechów, Kozienice i Magnuszew. Póki co osoby zamieszkujące tereny objęte stanem pogotowia przeciwpowodziowego nie mają powodów do obaw, zagrożenie dla mieszkańców nie występuje.

Cała mapa zagrożeń hydrologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej jest dostępna na stronie internetowej IMGW.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c