Starsza Pani oszukała… fałszywego policjanta. Wywinęła mu niezły numer

Skuteczne działania policjantów z wolskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu doprowadziły do ustalenia i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o usiłowanie oszustwa. Z ustaleń wynika, że mężczyzna, podając się za policjanta, miał zamiar oszukać 74-letnią kobietę, próbując wyłudzić od niej biżuterię o wartości 50 tysięcy zł.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Do komendy na Woli zgłosiła się pokrzywdzona, która zawiadomiła o przestępstwie usiłowania oszustwa na tzw. „policjanta”. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do 74-letniej kobiety zatelefonował mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji.

W trakcie rozmowy telefonicznej informował rozmówczynię, że Policja wie o oszustwie i prosił o pomoc w zatrzymaniu oszustów. Ta pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki, czy też innych wartościowych rzeczy. Pokrzywdzona, przekonana, że ma do czynienia z funkcjonariuszem, zamierzała zrobić to, co jej polecono. Kiedy zorientowała się, że najprawdopodobniej padła ofiarą oszusta, przez okno wyrzuciła ręcznik zapakowany w torbę, zamiast biżuterii. O całym zdarzeniu i swoich wątpliwościach powiadomiła Policję.

Sprawą zajęli się operacyjni zajmujący się tego rodzaju przestępczością. Ich wnikliwa analiza sprawy oraz skuteczne działania doprowadziły do ustalenia mężczyzny, który miał mieć z nią związek . 23-latek został zatrzymany poza granicami Warszawy. Z ustaleń policjantów wynika, że był on już notowany oraz poszukiwany nakazem doprowadzenia. Podejrzany usłyszał zarzut dotyczący usiłowania oszustwa. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował go na trzy miesiące. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]