Statystyczny bezrobotny: 35-latek z wyższym wykształceniem z Pragi Południe lub Mokotowa

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie podał informację na temat bezrobocia w stolicy. Okazuje się, że statystyczna osoba bez pracy to 35-letni mężczyzna z wyższym wykształceniem, który nigdy nie pracował na etacie i od dwóch lat nie może znaleźć zatrudnienia. Najwięcej bezrobotnych jest na Pradze Południe i Mokotowie.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Stopa bezrobocia w Warszawie jest najniższa w całym kraju i wynosi zaledwie 3,7 proc. Należy jednak zaznaczyć, że Urząd liczy tylko osoby na stałe zameldowane w Warszawie, które pobierają zasiłki dla bezrobotnych. W rzeczywistości osób, które niepracują może być jednak znacznie więcej. Należą do nich osoby, które zdecydowały sie zostać w stolicy np. po studiach lub przyjechały tu w poszukiwaniu pracy i nie mogą jej znaleźć.

Dane pochodzą z III kwartału 2015 roku. Statystyczny bezrobotny to warszawiak w wieku 35 lat, który pozostaje bezrobotny dłużej niż 2 lata. Jeżeli chodzi o podział na dzielnicę, to najwięcej bezrobotnych jest na Pradze Południe i Mokotowie, a bezrobotnych magistrów na Wilanowie i Ursynowie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.