Stoki będą otwarte, ale hotele i pensjonaty nie! Nie w tym sezonie zimowym!

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o braku zgody na otwarcie hoteli i pensjonatów w sezonie zimowym. Wprawdzie stoki narciarskie będą czynne, ale na nocleg turyści już liczyć nie mogą. 

Fot. Warszawa w Pigułce

To patowe postanowienie rządu w kwestii tegorocznego sezonu zimowego. Z jednej strony doszło do porozumienia z branżą narciarską ale hotelarze wciąż pozostają na lodzie.

Po spotkaniu branży narciarskiej z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii doszło w końcu do porozumienia. Stoki narciarskie będą czynne. Ta decyzja miała uratować branże przed bankructwem. Tak się chyba jednak nie stanie bo turyści i tak nie mają gdzie przenocować.

Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie 3 Programu Polskiego Radia, nie ma planów na otwarcie hoteli ani pensjonatów w tym sezonie zimowym. 

Minister zaapelował jednocześnie by na czas ferii zimowych, które w tym roku będą skumulowane w jednym terminie dla całego kraju od 4 do 17 stycznia, wszyscy pozostali w domach.

Istnieje obawa, że decyzja która miała uratować branże wcale nie będzie pomocna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c