Stołeczni policjanci pomogli w transporcie serca do przeszczepu! [WIDEO]

Policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa III pomogli zespołowi medycznemu z Wrocławia bezpiecznie przetransportować na lotnisko serce do przeszczepu. W takich sytuacjach liczy się każda sekunda. Pomoc mundurowych pomogła w krótkim czasie dotrzeć na lotnisko. Pamiętajmy, aby umożliwiać przejazd pojazdom uprzywilejowanym. W takich sytuacjach liczy się każda sekunda.

Fot. KSP

Funkcjonariusze z naszej komendy mł. asp. Grzegorz Nykiel wraz ze swoim kolegą z patrolu mł. asp. Dariuszem Krakowiakiem w słoneczne wrześniowe popołudnie zostali wezwani do asysty dla zespołu medycznego. Dołączył do nich również dzielnicowy st. sierż. Kamil Żądło. Pod szpitalem oczekiwał kierowca karetki. Poprosił naszych policjantów o pomoc w bezpiecznym i szybkim dojechaniu na warszawskie lotnisko, gdzie czekał na nich samolot. Po kilkunastu minutach oczekiwania na zespół transplantacyjny konwój ruszył i po chwili serce do przeszczepu było już na pokładzie wojskowego samolotu. Na co dzień lekarze pracują w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.

Dzięki współpracy służb udało się pomóc kolejnej osobie. Na dzień dzisiejszy pacjent po przeszczepie czuje się dobrze.

Przypominamy, aby umożliwiać przejazd pojazdom uprzywilejowanym. Dla służb niosących pomoc każda sekunda jest na wagę złota.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.