Stołeczny ratusz pod ogniem Ministrów PiS. Trwa kontrola

Rano do warszawskiego ratusza weszli Ministrowie PiS – rzecznik rządu Piotr Müller, szef KPRM Michał Dworczyk i szef gabinetu politycznego premiera Krzysztof Kubów. Jak informują to „interwencja poselska”.

Fot. Michał Dworczyk

Posłowie chcieli dowiedzieć się czemu w stolicy zostało rozpatrzonych tylko 16 tys. na 110 tys. wniosków, tzw. pożyczki dla mikroprzedsiębiorców. To mniej niż 10% z całości.

Z naszych informacji wynika, że Urząd Pracy m.st. Warszawy rozpatrzył do tej pory mniej niż 10 proc. wszystkich wniosków. Tymczasem krajowa średnia to 60 proc., a wiele urzędów pracy ma blisko 100 proc. rozpatrywalność wniosków” – pisze minister Marlena Maląg.

Jeżeli prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie radzi sobie z przekazywaniem wsparcia przedsiębiorcom rząd deklaruje pomoc, jak przy awarii Czajki. Po interwencji poselskiej w warszawskim ratuszu – 14% wniosków zrealizowana (porównanie – Łódź ponad 70%) Apelujemy Rafał Trzaskowski o powrót do pracy!” – poinformował Michał Dworczyk

Apeluję do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, by wrócił do swoich obowiązków i skupił się na tym, co dziś najważniejsze, a najważniejsza jest pomoc dla mikroprzedsiębiorców” – dodał na konferencji prasowej Michał Dworczyk


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c