Strajk Kobiet. Kiedy kolejne manifestacje?

Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział kolejne manifestacje związane z opublikowaniem przez Trybunał Konstytucyjny pisemnego uzasadnienia wyroku w sprawie aborcji. Gdzie i kiedy odbędą się strajki?

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Wczoraj późnym wieczorem Trybunał Konstytucyjny ostatecznie opublikował pisemne uzasadnienie wyroku w sprawie aborcji. Oznacza to, że przepis uznający aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu i zagrożenia życia i zdrowia, jest niezgodny z konstytucją i już zaczął obowiązywać.

Polacy nie kryli emocji związanych z publikacją. Już wczoraj Ogólnopolski Strajk Kobiet zorganizował spontaniczne manifestacje w centrum Warszawy. Strajki miały miejsce również w innych częściach kraju. Ale to nie koniec. Organizacja już zapowiedziała kolejne manifestacje, które odbędą się w najbliższych dniach.

Marta Lempart przekazała wczoraj wieczorem, że na pewno dziś będzie miał miejsce kolejny protest w Warszawie, w godzinach 19-21. Dodała, że niewykluczone, że manifestacje będą kontynuowane w kolejnych dniach. Dzisiejsze strajku zapowiadane są również w innych miastach, takich jak Łódź, Szczecin, Zielona Góra czy Gdańsk. Szczegółowe informacje dostępne są w mediach społecznościowych Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c