Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada na 11 listopada „Kwarantannę od nacjonalizmu”

W mediach społecznościowych pojawiło się kolejne wydarzenie, które zaplanowane jest na 11 listopada. Zorganizował je Ogólnopolski Strajk Kobiet, który namawia do pozostanie w domach i włączenia się do ich akcji. 

Temat Marszu Niepodległości budzi duże kontrowersje. Chociażby ze względu na to, że w tym roku miał się nie odbyć. Decyzja została jednak zmieniona, ze względu na odbywające się Strajki Kobiet. Zdaniem organizatorów Marszu Niepodległości, skoro kobiety mogą wychodzić na ulicę, również może odbyć się marsz patriotyczny.

Innego zdania jest między innymi prezydent Warszawy, Rafal Trzaskowski, który podkreśla, że nie ma zgody na organizację Marszu Niepodległości. Również Ogólnopolski Strajk Kobiet utworzył w mediach społecznościowych wydarzenie, które zachęca do pozostania tego dnia w domach.

„Wiemy, że bandyta Kaczyński liczy na to, że jego neofaszystowskie tituszki będą bić ludzi na ulicach. Wiemy, że planuje to samo, co zrobił 30 października w Warszawie – ściągnąć policję z ulic i wydać obywatelki i obywateli na pastwę neofaszystów. Liczy na krew. Liczy na bitwę. Na to, że będą „dwie strony” i setki godzin materiału dla gnojków z TVPiS.”

-czytamy w komunikacie. Organizatorki marszów przeciw decyzji TK w sprawie aborcji zaproponowały alternatywne rozwiązanie na ten dzień. Zachęcają do wzięcia udziału między innymi w „Narodowej rozmowie o Polsce”. Będzie to 8 godzin streamingu, w którym organizatorki opowiedzą co zrobić, aby PiS odszedł od władzy. Wkrótce ma zostać opublikowana cała lista pomysłów na spędzenie tego dnia w domu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c