Strajk Kobiet. Pojawili się artyści, którzy wspólnie zaśpiewali wielki przebój

Wciąż trwają protesty związane z decyzją TK w sprawie aborcji. Wczoraj w Warszawie odbyła się kolejna akcja „Usłyszcie nas! Mamy dość!”. Pojawili się na niej artyści, którzy przygotowali wspólny występ muzyczny. Jednak z powodu interwencji policji, nie udało się wydarzenia dokończyć.

Fot. Łukasz/Warszawa w Pigułce

Od 23 października wciąż trwają protesty związane z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję, nawet w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu, jako niezgodną z Konstytucją. W związku z tym codziennie oburzeni Polacy i Polki wychodzą na ulice miast ogłaszając swój sprzeciw wobec postanowieniom TK.

W piątek wieczorem kolejna manifestacja odbyła się na Placu Defilad. Nosiła nazwę „Usłyszcie nas! Mamy dość” i jak tłumaczyli organizatorzy, miała na celu sprzeciw wobec  wykluczaniu studentów z zajęć za poglądy czy wobec kontroli nauczycieli i szkół, które w ostatnim czasie miały miejsca. Przy Pałacu Kultury pojawiło się wielu młodych ludzi, którzy wraz z transparentami i okrzykami wyrażali swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji w kraju.

Podczas wczorajszego strajku pojawili się również artyści i artystki, którzy wsparli protesty. O 19:00 na Placu Defilad wystąpili między innymi Maria Sadowska, Bovska, Aga Zaryan, Vienio, Patrycja Markowska czy Novika. Wspólnie zaśpiewali piosenkę „Imagine”. Nie udało się jednak występu dokończyć. Policja zaczęła spisywać uczestników demonstracji, otoczono zgromadzonych furgonetkami. Pojawiały się z głośników ostrzeżenia, że manifestujący  biorą udział w nielegalnym zgromadzeniu i jeśli się nie rozejdą, zostaną użyte środki przymusu bezpośredniego. Artystów poinformowano, że jeśli nie wyłączą sprzętu, trafią do więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c