Strajk Kobiet: Zatrzymanych rozwieziono po 7 miastach. „To wyłącznie przejaw represji”

Strajk Kobiet podsumował wczorajszy protest na ulicach Warszawy i dalsze działania po zatrzymaniach. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

 

Podsumowanie zatrzymań z nocy z 28 na 29 stycznia (za Szpilą):
* W Legionowie czynności z zatrzymaną prawdopodobnie zaczęły się o 12.00.
* Zatrzymano 14 osób, które rozwieziono po 7 miastach: Pruszków (1), Piaseczno (3), Legionowo (3), Mińsk Mazowiecki (1), Grodzisk Mazowiecki (2), Nowy Dwór Mazowiecki (2), Wołomin (1). Jedna osoba była zatrzymana na ul. Żytniej w Warszawie.
* Większość z nich została zwolniona jeszcze w nocy. Okazało się, że do Nowego Dworu i Wołomina wywieziono osoby wyłącznie w celu ustalenia ich tożsamości, a kiedy to się stało – osoby zostały zwolnione. Warszawskie komisariaty nie mają już takich kompetencji?
* W komisariatach wciąż przebywa 5 osób, w tym Babcia Kasia (Pruszków) i Klementyna Suchanow (Mińsk Mazowiecki). Dwie osoby przebywają wciąż w Grodzisku, a jedna w Legionowie.
Rozwożenie osób po tak wielu komisariatach to wyłącznie przejaw represji i utrudnianie dostępu do zatrzymanych. Pisałyśmy o tym wielokrotnie, informacja ta została też zawarta w raporcie opublikowanym niedawno przez Biuro RPO. Dla porównania: tydzień temu, w środę 20.01, zatrzymana została podobna liczba osób, a jednak większość z nich została przewieziona na Wilczą, czyli na komisariat właściwy miejscu zatrzymania.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c