Strajk ratowników medycznych. Część pracowników zwolniona z pracy za udział w proteście

Szpital Wojewódzki z Siedlcach rozwiązał umowę z częścią pracowników na stanowisku ratowników medycznych. Wszystko ze względu na udział w ogólnopolskim strajku. Jak tłumaczą władze placówki, ratownicy mieli nie dopełnić formalności w kwestii rezygnacji z dyżurów. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Władze szpitala wojewódzkiego w Siedlcach rozwiązały umowy z częścią ratowników medycznych, którzy na początku września dołączyli do ogólnopolskiego strajku. Jak przekazał prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, ratownicy mieli nie dopełnić formalności w kwestii rezygnacji z dyżurów.

Prezes szpitala zaznacza jednak, że wszyscy zwolnieni pracownicy to pracownicy na kontrakcie. W umowach tych widnieje zapis, że w przypadku niestawienia się na dyżur, muszą oni zapewnić zastępstwo. Nie zostało to wykonane, zatem pracownicy „porzucili miejsce pracy”. Marcin Kulicki podkreślił, że pacjenci są bezpieczni i zaopiekowani, nie ma dla nich żadnego zagrożenia, a szpital stara się na bieżąco trzymać ciągłość opieki.

Przypomnijmy, od września trwa strajk ratowników medycznych. Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia ma osiem postulatów. Ratownicy z siedleckiego SOR-u domagali się podwyższenia stawki dziennej z 30 do 50 złotych i zatrudnienia chętnych na etatach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c