Strajki w Warszawie. Kolejna grupa zawodowa ogłasza protesty!

Manifestacje w mieście się nie kończą, a wręcz ich przybywa. Teraz kolejna grupa zawodowa ogłosiła protesty. W piątek i sobotę na ulice miasta wyjdą pracownicy budżetówki, którzy walczyć będą o podwyżki.

Fot. Warszawa w Pigułce

Coraz więcej grup zawodowych zdecydowało się strajkować. W tej chwili wciąż trwają protesty chociażby pracowników ochrony zdrowia, którzy rozstawili pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów „Białe miasteczko”. Strajkowali też pracujący w sądach.

Teraz dołączają do protestujących pracownicy budżetówki. Ich postulat jest taki sam: oczekują 12 procentowej podwyżki płac. Z tego powodu już w najbliższą sobotę 9 października zbiorą się pod Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. Pojawią się tam m.in. pracownicy ZUS, KRUS, ochrony zdrowia czy wymiaru sprawiedliwości. Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej pojawią się natomiast w piątek, przed Ministerstwem Finansów.

Tego samego dnia mają również swoją strajkować nauczyciele i pracownicy oświaty. Oni przyjdą w tym celu pod Ministerstwo Edukacji i Nauki. Jak mówił szef ZNP, manifestacje mają „dać wyraźny sygnał, że związek nie aprobuje tych propozycji, które zawarte są w planach ministra edukacji narodowej”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c