Strajkujący medycy domagają się pilnego spotkania z prezydentem!

Demonstranci domagają się pilnego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. Żądają zdecydowanych działań w sprawie trwającego konfliktu pomiędzy rządem a medykami. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Przypomnijmy, przedstawiciele zawodów medycznych strajkują, domagając się zwiększenia wynagrodzeń i lepszych warunków pracy. 11 września miał miejsce protest, podczas którego w pobliżu Kancelarii Premiera Rady Ministrów powstało tzw. białe miasteczko. Demonstrujący zapowiedzieli, że nie odejdą spod siedziby premiera dopóki ich postulaty nie zostaną wysłuchane.

Minister zdrowia przekazał, że Mateusz Morawiecki nie zamierza spotkać się z protestującymi. Uważa, że warunki medyków nie są realne do spełnienia i są jedynie formą politycznego nacisku. Wysłano także do nich nowego wiceministra zdrowia, Piotra Brombera.

Strajkujący jednak od początku domagali się spotkania z premierem. W związku z tym Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia zwrócił się do prezydenta Polski z prośbą o interwencję w sprawie ich konfliktu z rządem.

„Jest ono konieczne ze względu na skalę obecnych problemów w ochronie zdrowia oraz destrukcję i chaos. Będzie to krok w kierunku naprawy warunków funkcjonowania systemu ochrony zdrowia z udziałem przedstawicieli wszystkich zawodów naszej branży, bez pomijania kogokolwiek”

-napisano w otwartym liście do głowy państwa. Dodali, że na spotkanie z nim czekają również już od ponad 5 miesięcy, zaznaczając, że sprawa jest zbyt poważna żeby w rozwiązaniu jej korzystać za pośrednictwem „pani minister z Kancelarii”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c