Straż Graniczna dostanie luksusowy samochód, zwany „samochodem Sławomira Nowaka”

Straż graniczna w luksusowym aucie. Range Rover  ma napęd na cztery koła, systemy wspomagające i silnik o mocy 300 koni mechanicznych, a jego właścicielem jest podejrzany w śledztwie przeciwko Nowakowi trójmiejski biznesmen Jacek P. Decyzję podjęto na podstawie znowelizowanych przepisów tzw. ustawy covidowej,

Autorstwa Platforma Obywatelska RP from Polska – Minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34350299

Postanowieniem z dnia 30 września 2021 r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała nieodpłatnie Komendantowi Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w Warszawie samochód marki Range Rover Velar, zabezpieczony w śledztwie prowadzonym przeciwko Sławomirowi N. podejrzanemu o żądanie oraz przyjmowanie wielomilionowych korzyści majątkowych.” – przekazała Aleksandra Skrzyniarz rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Formalnie jego właścicielem jest podejrzany w śledztwie przeciwko Nowakowi trójmiejski biznesmen Jacek P. Mężczyzna twierdził, że kupił pojazd na prośbę byłego ministra transportu za pieniądze pochodzące z łapówek i to Nowak był jego użytkownikiem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c