Straż miejska na pomoc mieszkańcom. W razie ewakuacji przygotowano liceum!

„Pracownicy @SMWarszawa wciąż chodzą od drzwi do drzwi i sprawdzają czy mieszkańcy bloków dotkniętych awarią @Veolia nie potrzebują pomocy. W razie potrzeby ewakuacji przygototowano liceum LXXVI im. J. Piłsudskiego.” – napisała na twitterze rzecznik stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

Fot. UM Warszawa

Veolia powołała sztab kryzysowy w związku z awariami. Firma chce zapewnić nieprzerwaną pracę i dostawy pomimo niskich temperatur.

Jak czytamy w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji:

W czwartek 14 stycznia br. w wyniku awarii w Elektrociepłowni Żerań, należącej do firmy PGNiG TERMIKA, doszło do czasowego ograniczenia produkcji ciepła, co z kolei doprowadziło do znaczącego i gwałtownego spadku parametrów ciśnienia i temperatur w sieci ciepłowniczej, należącej do firmy Veolia Energia Warszawa S.A..

Przez kilka godzin do rurociągów warszawskiego systemu ciepłowniczego tłoczona była woda, która zamiast 90 st. C miała temperaturę niespełna 50 st. C.

Ponowne przywrócenie prawidłowej pracy Elektrociepłowni Żerań, która rozpoczęła tłoczenie wody o temperaturze ponad 100 st. C, a co za tym idzie, ponowna zmiana temperatur w krótkim okresie czasu, spowodowało, że rury ciepłownicze poddane zostały silnym naprężeniom termicznym.

Obecnie najpoważniejsze usuwane awarie, wystąpiły na Pradze Północ, czyli w pobliżu Elektrociepłowni Żerań i z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że są pokłosiem czwartkowej awarii w elektrociepłowni.

Gwałtowne wahania temperatur wody sieciowej są groźne dla każdej sieci ciepłowniczej ze względu na drastyczne zmiany naprężeń rurociągów, wynikające ze zmieniającej się rozszerzalności cieplnej stali, z której są wykonane. Zagrożenie to wzrasta wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz a biorąc pod uwagę temperaturę zewnętrzną ostatnich dni staje się wręcz krytyczne.

Przewidując możliwe skutki awarii Elektrociepłowni Żerań, a co za tym idzie, rosnące zagrożenie pojawieniem się awarii na sieci ciepłowniczej, w piątek rano, 15 stycznia br. Veolia Energia Warszawa S.A. powołała w spółce stały sztab kryzysowy, aby zapewnić optymalną pracę sieci ciepłowniczej przez okres nadchodzącej fali mrozów.

W ramach działań sztabu kryzysowego Veolia Energia Warszawa S.A. zabezpieczyła już w piątek rano pracę ekip na kolejne dni. Celem podjętych decyzji było zapewnienie możliwości pracy ciągłej jednocześnie w kilku miejscach w Warszawie. Taka organizacja pracy skutkuje najkrótszym możliwym czasem usuwania awarii oraz zapewnieniem mieszkańcom komfortu cieplnego najszybciej jak to tylko jest możliwe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c