Straż pożarna opisuje straszny wypadek. Nie żyje jedna osoba

W piątek opisywaliśmy tragiczny wypadek. Straż pożarna w Jadowie publikuje zdjęcia i opisuje ustalenia w tej sprawie.

Fot. Straż Pożarna Jadów

W dniu dzisiejszym tj. 24.01.2020r. o godzinie 07:52 wpłynęło do nas zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 636 na wysokości miejscowości Sitne.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, iż doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.
Jeden z pojazdów (marki BMW) znajdował się poza drogą na dachu, natomiast drugi z pojazdów (marki Volkswagen) znajdował się w rowie. W obu pojazdach znajdowały się osoby zakleszczone, które wymagały natychmiastowej pomocy medycznej (w tym jedna osoba bez czynności życiowych).

Działania straży w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do dwóch osób poszkodowanych uwięzionych w obu pojazdach za pomocą narzędzi hydraulicznych, udzielaniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym, oraz na zabezpieczeniu lądowiska i startu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Działania straży w późniejszej fazie polegały na absorpcji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z uszkodzonych pojazdów, uprzątnięciu jezdni z resztek powypadkowych jak również na kierowaniu ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo.

Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła kierująca samochodem marki BMW. Natomiast ciężko ranny kierujący Volkswagenem został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

Droga wojewódzka nr 636 zablokowana była całkowicie przez około 4 godziny.
W późniejszej fazie wprowadzono ruch wahadłowy. Działania trwały przez około 5 godzin. Na tym działania zakończono.

W działaniach udział brali:

* OSP KSRG Jadów 689[M]27
* OSP KSRG Chrzęsne 689[M]55
* JRG PSP Wołomin 681[M]22 (Filia Tłuszcz)
* JRG PSP Wołomin 681[M]91 (Kierujący działaniem ratowniczym
* Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
*2x Zespół Ratownictwa Medycznego
* 5x Policja
* Prokurator
* 2x Pomoc Drogowa AUTO-POMOC ZAWADZKI KRZYSZTOF


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c