Straż publikuje zdjęcia z poważnego wypadku w Wawrze z nocy sylwestrowej

Parę minut po godzinie 03:00 do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym przy ul. Marsa. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750 oraz GBARt 2,5/30/2,5 z JRG 8.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po wypadku. Pojazd znajdował się na lewym boku z wyrwanymi prawymi przednimi drzwiami. Nieopodal miejsca zdarzenia na chodniku były ścięte trzy przęsła barierek odgradzających. KDR stwierdził, iż na miejscu zdarzenia poszkodowane są trzy osoby. Wszyscy znajdywali się poza pojazdem. Jeden z mężczyzn był już pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Dwaj pozostali leżeli przytomni na jezdni: jeden obok pojazdu, drugi kilka metrów dalej. W trakcie dalszych czynności ustalono, iż autem podróżowały dwie osoby a trzeci poszkodowanych przechodził przez przejście dla pieszych – gdzie został potrącony.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji oraz ustawieniu wozów bojowych w taki sposób, aby odgradzały miejsce prowadzonych działań od przejeżdżających pojazdów. W trakcie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm pozostałym mężczyznom przybywały kolejne Zespoły Ratownictwa Medycznego, którym sukcesywnie przekazywano poszkodowanych. Zgodnie z decyzją lekarza dwóch mężczyzn zostało zabranych do szpitala przez przybyłe karetki, trzeci mężczyzna został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które lądowało na przygotowanym przez strażaków terenie. Na prośbę załogi z Wydziału Ruchu Drogowego postawiono uszkodzony samochód na koła i usunięto z jezdni na chodnik.

W akcji trwającej ponad dwie godziny brało udział 11 strażaków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.