Strażak organizuje pomoc dla dzieci. Akcja Mikołaj Dzieciom trwa!

„W tym roku akcji nie będzie. Pomyślałem. Ciężki rok dla mnie, ciężki rok dla wszystkich. Ja ledwo uszedłem z życiem na początku roku po wypadku w Australii. Udało się przeżyć, udało się uratować nogę. Chodzę. Dzięki Bogu! Potem pandemia. W jakiś sposób dotknęła nas wszystkich. Przede wszystkim finansowo. Pomyślałem, że nikt nie będzie chciał angażować się w pomoc, kiedy to my wiążemy ledwo koniec z końcem.” – pisze Łukasz, strażak i nasz stały Czytelnik. Włączamy się do akcji i udostępniamy Jego apel.

Fot. Pixabay

 

„Ale myśl o akcji nie dawała mi spokoju. Kilka nieprzespanych nocy, rozmowy ze znajomymi, wreszcie kontakty z placówkami. No i stało się. Ruszamy po raz kolejny z Akcją „Mikołaj Dzieciom”. Jest już dość późno, a i pandemia narzuca swoje zasady. Dlatego nie będzie aż takiej brawury, jak mieliśmy w zwyczaju. Ale akcję i tak przeprowadzimy. Na miarę naszych możliwości.

 

Do rzeczy. W tym roku pomoc niesiemy na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka Atena w Józefinie. Jeśli nawiąże jeszcze kontakt z nową placówką to oczywiście włączymy ją w naszą akcje. Startujemy 3.12, finał 17.12. Zbieramy rzeczy tylko i wyłącznie nowe. Nie zbieramy żadnych rzeczy używanych . Ze względu na wytyczne jakie otrzymałem. Wiele placówek nie przyjmuje darów ze względu na wirusa.
Zbierać będziemy między innymi :
– środki higieniczne najważniejsze w obecnym czasie
-ogólne środki czystości
-słodycze
-gry i zabawki różnego typu
-ubrania dla dzieci od 0-18 lat
-żywność z dlugim terminem przydatności
-kosmetyki
-pampersy, chusteczki nawilżane itp

Paczki można przynosić do jednego z punktów:
⁃ Ticket2Ride Psychotechnika, Ul. 11 Listopada 3/1 (GRODZISK MAZOWIECKI) kontakt: 575-219-285
⁃ ul. Wiejska 16 (SOBOLEW) kontakt: 506-225-995
– Sklep spożywczy u Zawadzkich w Sobolewie. „ – czytamy we wpisie.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c