Strażnicy miejscy oczekują podwyżek. Grożą strajkiem

Kolejna grupa zawodowa zapowiada strajki. Strażnicy miejscy oczekują podwyżek. Wysłali do ratusza pismo i dali urzędnikom czas na rozpatrzenie ich postulatów. Po miesiącu, jeśli nic się nie zmieni, rozpoczną manifestacje. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W ostatnim czasie słyszy się co chwilę o strajkach kolejnych grup zawodowych. Strajkowali już nauczyciele, lekarze, pracownicy sądów. Teraz manifestacje zapowiedzieli strażnicy miejscy. Wszystko dlatego, że nie zgadzają na obecne wynagrodzenia. Oczekują podwyżek.

Związek Zawodowy Funkcjonariuszy oraz Pracowników Straży Miejskich i Gminnych wysłał pismo w tej sprawie do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Strażnicy chcą podwyżki zasadniczej o 1700 złotych. Co istotne, oczekują też wyrównania od września 2019 roku. Uważają, że winien niskich wynagrodzeń jest komendant, dlatego chcą także jego dymisji.

Funkcjonariusze dali urzędnikom miesiąc czasu, aby zająć stanowisko w sprawie. Jeśli nie będzie po ich myśli bądź nie zareaguje ratusz na ich postulaty, wtedy rozpocząć mają akcję protestacyjną.

„Prowadzimy rozmowy i rozumiemy, dlaczego strażnicy wystąpili z takim oczekiwaniem. Straż miejska to jest akurat ta służba, która dawno nie miała żadnych podwyżek. Mamy nadzieję, że dojdziemy do porozumienia.”

-potwierdza w rozmowie z RDC rzeczniczka ratusza.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c