Strażnik chciał zwrócić mu uwagę, że nie ma maseczki. Został zaatakowany

Strażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego, którzy 2 kwietnia patrolowali centrum stolicy, podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny, który nie stosował się do związanych z epidemią zaleceń sanitarnych. Mężczyzna zaatakował funkcjonariusza.

Fot. Straż Miejska

Minęła godzina 11, gdy patrol straży miejskiej na skrzyżowaniu Kruczej i al. Jerozolimskich zauważył młodego mężczyznę, który mimo wprowadzonego obowiązku nie zakrywał ust i nosa. Podjęto interwencję. Na widok patrolu próbował się oddalić i nie stosował się do wydawanych poleceń. W chwili, gdy jeden ze strażników zbliżył się do mężczyzny, ten uderzył funkcjonariusza.

Sprawca został ujęty i mimo stawianego oporu umieszczony w przedziale przewozowym radiowozu. Strażnicy wezwali policję. Napastnik został przewieziony do pobliskiej komendy rejonowej policji, gdzie został ukarany mandatem za niestosowanie się do zaleceń sanitarnych. 27-letni mieszkaniec stolicy odpowie także karnie za naruszenie nietykalności funkcjonariusza.

Źródło: Straż Miejska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c