Strefa płatnego parkowania rozszerzona o kolejne dzielnice! Radni przegłosowali zmiany

Radni przegłosowali rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania o kolejne miejsca. Nowe parkomaty zostaną zainstalowane na początku września.

Fot. ZDM

Warszawscy radni przegłosowali projekt rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania o nowe miejsca. Parkomaty zostaną zamontowane na Woli oraz obejmą teren niemal całej Pragi-Północ.

Nowe parkomaty zawitają w wymienionych lokalizacjach od 7 września. Jeśli chodzi o Wolę,  w grę wchodzą tereny Młynowa i Czystego oraz Powązek na granicy linii kolei obwodowej, a także za Al. Prymasa Tysiąclecia.

Jak podkreśla burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski, dzięki kolejnym stacjom metra możliwe jest sukcesywne wprowadzanie kolejnych miejsc ze strefą płatnego parkowania. To sprawia, że mieszkańcy Woli mają lepszy dostęp do swoich podwórek nierzadko zastawionych przez „obce” samochody.

Jeśli chodzi o Pragę-Północ, nowe obszary ze strefą płatnego parkowania obejmą Starą i Nową Pragę, od Starzyńskiego, Jagiellońskiej, Ratuszowej, 11 listopada, Radzymińską, po Folwarczną oraz okolice linii kolejowych nr 2 i 9.

Radna Agata Diduszko-Zyglewska również podkreśla pozytywny efekt rozszerzanej strefy, wskazując na problematyczne zajmowanie niemal każdego skrawka chodnika i trawnika przez posiadaczy samochodów.

Koszt nowych inwestycji oszacowano na 14 milionów złotych. Ponadto, w górę ma pójść opłata karna za brak biletu parkingowego.

Jak wskazał Ratusz, nie może być takiej sytuacji, że kara za jego brak jest niższa niż za jazdę na gapę komunikacją zbiorową. Jeśli zmiany wejdą w życie, już niebawem mandat za brak wykupionego miejsca parkingowego wzrośnie z 50 do 250 złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c