Strona MPW o Powstaniu Warszawskim zdobyła internetowego Oskara!

Fot. warsawrising.eu

Fot. warsawrising.eu

Strona Muzeum Powstania Warszawskiego opowiada historię Warszawy i przypomina o bolesnych losach miasta i jego mieszkańców. Serwis warsawrising.eu zdobył prestiżową nagrodę Webby Awards 2015 w dwóch kategoriach: „Webby Winner” i „People’s voice”.

Pierwsza jest przyznawana przez samych organizatorach, druga to wybór internautów. Również i Warszawa w Pigułce dołączyła się do akcji, prosząc o głosy. To między innymi dzięki Wam strona zdobyła nagrodę, za co dziękujemy!

Na stronie można bez przeszkód poczytać o mieszkańcach stolicy przed wojną, o prezydencie Warszawy, obejrzeć film czy zwiedzić stolicę poruszając się po mapie z 1939 roku. Ta ostatnia atrakcja jest fantastyczna z powodu bardzo ładnych zdjęć z różnych miejsc w mieście. Miejsc, które czasem wyglądają już zupełnie inaczej. Warszawa popularyzuje nie tylko temat Powstania, ale Warszawy i Polski w ogóle.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]