„… strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”

„ … strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.” – te słowa policyjnej roty ślubowania, starszy sierżant Marcin Szpyruk funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wypełnił do końca. Zginął 20 sierpnia 2020 roku, ratując tonącą 12-latkę. Wyrazy najgłębszego współczucia i żalu pogrążonej w żałobie rodzinie i bliskim, składa w imieniu własnym oraz pracowników mińskiej komendy, inspektor Sławomir Rogowski Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim.

Fot. KPP w Mińsku Mazowieckim

20 sierpnia b.r. dotarła do nas bardzo smutna i tragiczna informacja o śmierci naszego kolegi starszego sierżanta Marcina Szpyruka. Ś. P. Marcin Szpyruk, będąc z rodziną na urlopie nad morzem zginął ratując tonącą 12-latkę.

Postawa jaką się wykazał zasługuje na najwyższe uznanie. Poświęcił własne życie ratując drugie, do końca wypełniając rotę policyjnego ślubowania.

Starszy sierżant Marcin Szpyruk do mińskiej komendy trafił w styczniu 2018 roku do ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Mimo krótkiego stażu dał się poznać jako wspaniały kolega. Zawsze pomocny, uczynny. Dzielnie znosił trudy policyjnej służby.

Marcina zapamiętamy także jako wzorowego policjanta, takiego z powołania. Był oddany służbie, w której odnosił sukcesy. Swoim zaangażowaniem i profesjonalizmem zyskał uznanie w oczach przełożonych. Był wielokrotnie nagradzany przez Komendanta Stołecznego Policji i Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim.

Z powodu tej tragicznej śmierci, wyrazy najgłębszego współczucia składają pogrążonej w żałobie rodzinie, bliskim oraz znajomym, koleżanki i koledzy z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy służyć z Tobą i wspólnie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Twoją bohaterską postawę zapamiętamy na zawsze!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c