Strzelanina na drodze. O włos od tragedii

Policjanci z Wilanowa zatrzymali mężczyznę, który ostatniego sierpnia na skrzyżowaniu Bonifacego z Maltańską ostrzelał z broni opla omegę. Wcześniej doszło do klasycznej sprzeczki pomiędzy kierującymi pojazdami. 31-letni Andrzej K. usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Policjanci z Wilanowa od kilku tygodni pracowali nad sprawą ostrzelania opla omegi. Do zdarzenia doszło 31 sierpnia na skrzyżowaniu ulic Bonifacego z Maltańską. Miała tam miejsce sprzeczka dwóch kierowców – toyoty i opla. Jeden drugiemu miał zajechać drogę. Zgłaszający wezwał policjantów, zaraz po tym, jak kierujący toyotą oddał kilka strzałów w kierunku omegi i odjechał. W samochodzie została uszkodzona klapa bagażnika i pękła lampa. Straty wyniosły ponad 800 złotych. Zgłaszający pamiętał tylko markę pojazdu i rysopis mężczyzny. Kryminalni z Wilanowa ustalali więc najpierw do kogo pojazd należał, a później tożsamość kierującego.

Praca operacyjna przyniosła efekty. Policjanci ustalili dane mężczyzny. Jak się okazało 31-letni Andrzej K. od kilka lat nie przebywał w miejscu zamieszkania. Mimo to policjanci nie ustawali w wysiłku i ustalili, że mężczyzna może przebywać w jednym z hoteli przy ul. Rzymowskiego. Pojechali więc na miejsce i weszli do jednego z pokojów. Andrzej K. został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

Fot. KSP

Fot. KSP

W należącej do mężczyzny toyocie, która stała na parkingu, funkcjonariusze znaleźli pistolet na śrut zasilany nabojami gazowymi, ładownicę do śrutu i naboje gazowe. Wszystko zostało zabezpieczone.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do sprzeczki z kierującym oplem i do tego, że stracił panowanie nad sobą i zaczął ostrzeliwać samochód. Andrzej K. usłyszał zarzuty zniszczenia mienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.