Subwencja z programu tarczy finansowej? Komornik nie może jej zająć!

Jak poinformował Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, subwencje otrzymywane z programu tarczy antykryzysowej są wyłączone spod zajęć komorniczych. To odpowiedź w ramach interwencji skierowanej do prezesa Krajowej Rady Komorniczej.

Fot. Pixabay

Informację o statusie finansów otrzymywanych w ramach programu tarczy antykryzysowej przekazał szef Polskiego Funduszu Rozwoju.

To odpowiedź w ramach interwencji, jakiej podjął się przedstawiciel PFR, który poinformował Krajową Radę Komorniczą, że środki z tytułu tarczy nie podlegają zajęciom komorniczym.

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju podjął się interwencji w związku z licznie otrzymywanymi pismami dotyczącymi zajęcia środków z tarczy.

Jak dodał, próba przejęcia tych środków jest niezgodna z prawem, bowiem stosowne wsparcie dla przedsiębiorców jest wyłączone z działań egzekucyjnych

Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju jest programem rządowym, adresowanym do przedsiębiorstw, które poniosły straty w wyniku rozprzestrzeniania się koronawirusa i obowiązujących obostrzeń. Jej wartość oszacowano na około 100 miliardów złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c