Surowy mandat dla kierowcy Bolt. Zapłaci 22 tys. zł!

Historia z Poznania, jednak może być przestrogą dla każdego kierowcy przewozu osób, by dbać o przestrzeganie przepisów. W środę 11 grudnia funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania – Ławicy przeprowadzili kontrolę legalności pobytu na terytorium Polski wobec 36-letniego obywatela Ukrainy. Cudzoziemiec w Polsce był legalnie, jednak pracę wykonywał z naruszeniem polskich przepisów.

Fot. Pixabay

Cudzoziemiec został wytypowany do kontroli drogowej przez kontrolerów ITD podczas gdy świadczył usługę jako kierowca BOLT pojazdu osobowego przewożąc pasażera.

Inspektorzy ITD zabezpieczyli samochód osobowy, którym kierował cudzoziemiec. W wyniku kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej stwierdzono, że mężczyzna podjął działalność gospodarczą niezgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. W związku z tym Komendant Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zobowiązał cudzoziemca do wyjazdu z Polski w terminie 30 dni oraz orzekł o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen przez okres 1 roku.

Cudzoziemiec ukarany został również przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu wysoką karą grzywny w wysokości 22 tys. złotych za wykonywanie transportu osób wbrew przepisom ustawy o transporcie drogowym.

Źródło: Straż Graniczna


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.