Sweet sweet Tulipan znów działa… w Warszawie!

Pamiętacie Jerzego Kalibabkę? Cała Polska z zapartym tchem śledziła jego poczynania w serialu Tulipan. Przestępca-uwodziciel, był prawdopodobnie pierwszym polskim celebrytą. Nie chodzi jednak o słynnego podrywacza z Kamienia Pomorskiego, a o jego naśladowcę.

fot Pixabay

fot Pixabay

28-letni Wojciech W. za pośrednictwem portalu internetowego poznał kobietę, z którą następnie umówił się w pobliżu centrum handlowego. Podczas spotkania podstępnie ukradł jej torebkę z zawartością. Funkcjonariusze przedstawili już mężczyźnie zarzuty w tej sprawie i odzyskali dwa skradzione jej telefony komórkowe. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku doszło do kradzieży torebki z zawartością. Pokrzywdzona zgłosiła zdarzenie w komendzie.

Z jej relacji wynikało, że umówiła się z mężczyzną, którego poznała za pośrednictwem portalu internetowego. Spotkali się na mieście w okolicy centrum handlowego. Mężczyzna zaproponował nowo poznanej znajomej przejażdżkę samochodem. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów, poprosił ją, aby wysiadła i w pobliskim sklepie zrobiła zakupy. Kiedy kobieta wyszła z auta, ten z piskiem opon odjechał, a wraz z nim jej torebka. Od tamtego czasu kobieta nie mogła już nawiązać z nim żadnego kontaktu. Wewnątrz torebki miała dwa telefony komórkowe, dokumenty tożsamości oraz kartę bankomatową.

Sprawą zajęli się policjanci wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. Przeprowadzili szereg niezbędnych sprawdzeń i czynności operacyjnych, w wyniku których wpadli na trop podejrzewanego. Mężczyzna stawił się w komendzie dwa dni temu. 28-letni Wojciech W. usłyszał zarzuty kradzieży mienia, działając w okresie recydywy. Wcześniej był już karany za przestępstwa podobne. Funkcjonariusze odzyskali również utracone przez kobiety dwa aparaty telefoniczne. Za ten czyn, podejrzanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c