Świąteczny cud? Wszyscy zakażeni w domu pomocy społecznej wyzdrowieli

Można mówić o świątecznym cudzie. W Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu, gdzie jeszcze niedawno szalał wirus, wszyscy powrócili do zdrowia.

Fot. Pixabay

Pierwszy przypadek miał miejsce 23 marca. Była to pielęgniarka.

Testy wykazały, że zakażonych było aż 61 osób. 52 pensjonariuszy i ośmiu pracowników. Ośrodek został podzielony na dwie części, pensjonariusze nie zostali bez opieki.

Kilka dni temu przeprowadzono kolejne testy. Okazało się, że wszyscy są już zdrowi.

o bardzo dobra wiadomość. Zwłaszcza w okresie świątecznym. Dziękuję załodze i personelowi, którzy byli w obiekcie, opiekując się potrzebującymi. Ich heroiczna postawa zasługuje na wielkie uznanie. Dziękuję także Dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej, który na miejscu koordynuje wewnątrz trud organizacyjny. – powiedział Starosta Białobrzeski Sylwester Korgul, który spotkał się dzisiaj z pracownikami w Niedabylu.

Jak informuje Powiat Białobrzeski w najbliższym czasie w placówce przeprowadzona zostanie dezynfekcja. Wczoraj DPS opuści 7 osób z personelu, jednocześnie w pracy pojawi się 5 osób, które zgłosiły chęć wsparcia placówki – są to pracownicy DPS, którzy przebywali w domu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c