Światowa Organizacja Zdrowia: „Drugi rok pandemii może być jeszcze cięższy”

Światowa Organizacja Zdrowia przekazała mało optymistyczną informację. Zdaniem WHO drugi rok pandemii koronawirusa może być znacznie trudniejszy niż pierwszy. Wszystko ze względu na dynamikę transmisji wirusa SARS-CoV-2. 

Fot. Pixabay

Jak przekazał dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia ds. sytuacji nadzwyczajnej, cytowany przez agencję Reutera, drugi rok pandemii COVID-19 może być jeszcze gorszy niż pierwszy. Pomimo zwiększonej wiedzy na temat wirusa SARS-CoV-2 i powstania szczepionek, dynamika rozprzestrzeniania się wirusa jest ogromna. Tylko w ubiegłym tygodniu potwierdzono około pięć milionów nowych przypadków koronawirusa na świecie.

Od początku pandemii na świecie zdiagnozowano już ponad 92 milionów zakażeń. Prawie dwa miliony osób przegrało walkę z chorobą. Teraz jest szczególnie trudny okres, w którym wirus rozprzestrzenia się znacznie szybciej, z powodu  między innymi świąt Bożego Narodzenia czy ferii zimowych. W wielu krajach obywatele znacznie więcej podróżują. To tylko pomaga w transmisji COVID-19.

Jest jednak nadzieja, że wkrótce dzięki szczepieniom zacznie się to zmieniać. W Polsce szczepienia rozpoczęły się 27 grudnia 2020 roku, ale póki co wciąż szczepione są osoby z tzw. grupy zero. Już od jutra zaczynają się zapisy dla kolejnej grupy osób, a wśród nich będą m.in. seniorzy. Rozpoczęcie szczepień osób powyżej 70 roku życia zaplanowane jest na 25 stycznia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c