Świetna informacja! W Warszawie powstanie najnowocześniejsza remiza w Polsce! Wiemy, która jednostka będzie tam stacjonować

”Zamiast kolejnego punktu do zbiórki odpadów będzie jednostka straży pożarnej!” – poinformował Burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk

U zbiegu ulic Wólczyńskiej i Opłotek powstanie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza, na którą mundurowi czekali wiele lat. W czwartek Rada Warszawy jednomyślnie wyraziła zgodę na przekazanie gruntu w darowiźnie na rzecz Skarbu Państwa. Pierwszy etap za nami. Bardzo dziękuję za wsparcie mojemu zastępcy Włodzimierz Piątkowski – zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, radnemu Piotr Mazurek oraz sekretarzowi miasta Marcinowi Wojdatowi. Podziękowania kieruje również do st. bryg. mgr inż. Leszka Smuniewskiego, Komendanta Miejskiego PSP oraz st. kpt. inż. Pawła Szymanka, dowódcy JRG6.

Decyzja radnych otwiera Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy drogę do ogłoszenia w najbliższych miesiącach przetargu na wykonanie projektu budynku oraz uzyskania pozwolenia na budowę. Dziękuje radnemu Tomasz Herbich za oferowane wsparcie przy kolejnych etapach inwestycji, które dopiero przed nami.

Nowa jednostka będzie najnowocześniejsza w Polsce. Oprócz standardowej strażnicy z halą garażową dla wozów gaśniczych powstaną koszary dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6”. Znajdą się tam dwa laboratoria – chemiczne i biologiczne (oba o powierzchni prawie 200 mkw.), oddzielny garaż tylko dla wozów i sprzętu rozpoznania chemicznego, plac z przeszkodami do ćwiczeń z operowania robotami rozpoznania chemicznego, pomieszczenia do konserwacji ubrań gazoszczelnych oraz sale dydaktyczne, gdzie szkoleni będą strażacy i specjaliści z całego kraju. Dodatkowo na terenie jednostki znajdziemy boisko, plac do ćwiczeń pożarniczych oraz salę gimnastyczną.

Do nowych koszar przeniosą się strażacy z JRG6 przy ul. Marymonckiej, a w ich miejsce wprowadzą się strażacy z JRG11 przy ul. Zgrupowania AK „KAMPINOS”.

W ubiegłym roku JRG6 miała ponad 1100 wyjazdów do różnych zdarzeń (m.in. pożarów) z czego grupa ratownictwa chemicznego zrealizowała ponad 290 wyjazdów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c