Święty Mikołaj dla seniora – bo nie tylko dzieci chcą poczuć magię świąt i ciepło serc!

Inicjatywa święty Mikołaj dla seniora
Pomysł zrodził się w 2018 r. – organizatorzy Roksana i Mateusz Góral wpadli na pomysł, aby przygotować prezenty dla podopiecznych jednego z domów pomocy społecznej – zaczęło się od 70 listów ale w związku z dużym zainteresowaniem Mikołajów organizatorzy dobierali placówkę po placówce – finalnie skończyło się na 1132 prezentach z 13 warszawskich Domów Pomocy Społecznej.

Wszystkie prezenty wysyłane były do mieszkania organizatorów – jak sami wspominają był to bardzo intensywny okres, drzwi praktycznie przez 2 tygodnie od ich mieszkania się nie zamykały – sami wraz z półrocznym Maksymilianem jeździli po placówkach wręczając prezenty.
W 2019 r. pierwotnie myśleli, że nie będą powtarzać inicjatywy – że nie dadzą rady logistycznie i organizacyjnie – jednak w związku z dużym zadowoleniem Podopiecznych, Mikołajów oraz placówek zdecydowali się poprosić Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu o pomoc i powtórzyć inicjatywę – Stowarzyszenie pomogło w logistyce – Udostępniło miejsce magazynowe oraz koordynatorów, którzy odpowiedzialni byli za odbiór paczek.
W tym roku 2001 Seniorów z 22 placówek warszawskich oraz jednej wrocławskiej otrzymało swój indywidualny prezent będący odpowiedzią na napisany list do św. Mikołaja. Święty Mikołaj dla Seniora objął inicjatywą również bezdomnych – dla których przygotowano ponad 200 prezentów – prezenty wręczane były 6 grudnia w autobusie Mobilnego Punktu Poradnictwa oraz w Schronisku dla Bezdomnych Kobiet na ul. Żytniej w Warszawie, w Schronisku prowadzone przez Towarzystwo pomocy im. Świętego Brata Alberta a także w Mokotowskim Hospicjum Świętego Krzyża.
Prezenty zostały również dostarczone dla ratowników z karetki Fortior – która w każdy poniedziałek i piątek pomaga darmowo bezdomnym na dworcu centralnym w Warszawie.
Więcej informacji na FB Święty Mikołaj dla Seniora oraz na wydarzeniu Święty Mikołaj dla Seniora 2019.
Ideą inicjatywy jest pokazanie zainteresowania i troski tym często samotnym, schorowanym osobom – prezenty wręczane seniorom są indywidualne, pięknie zapakowane co daje poczucie że ktoś o nich pamięta i się o nich troszczy – radość, którą się widzi jest bezcenna.
W inicjatywie pomogli wolontariusze z Rotaractu Wrocławskiego – dzięki zaangażowaniu Marty Jagody, która odpowiedzialna była za placówkę wrocławską a także Rotaractu Warszawskiego za pomocą Adrianny Kończak ?
Na ten moment organizatorzy myślą o założeniu fundacji i rozszerzeniu inicjatywy na projekt ogólnopolski.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c