Sylwester 2020/2021. Ministerstwo Zdrowia apeluje: „Zostańmy w domach”

Rzecznik ministerstwa zdrowia przekazał podczas konferencji, że pomimo spadku liczby zakażeń, należy wciąż zachować zdrowy rozsądek. I tyczy się to przede wszystkim świąt, ale i spotkań sylwestrowych. Zaapelował, aby unikać imprez. 

Fot. Shutterstock

Podczas dzisiejszej konferencji rzecznik ministerstwa zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, przekazał apel do Polaków, aby unikali dużych imprez podczas tegorocznego świętowania sylwestra i Nowego roku. Zaznaczył, że pomimo spadku liczby dobowych zakażeń, pandemia wciąż trwa i nie możemy sobie pozwolić o niej zapomnieć. Dlatego należy stosować się do zaleceń i obostrzeń, które wydaje rząd.

Jeśli chodzi o 31 grudnia, Andrusiewicz zalecił spędzić go w wąskim gronie najbliższych, w domu. Zaznaczył, że dalszy sposób życia obywateli zależy właśnie od przestrzegania obostrzeń, zarówno w okresie świątecznym, jak i później, w ferie. Jeśli sytuacja epidemiczna w kraju się nie zmieni, dzieci mogą do szkół w styczniu nie wrócić.

Nauczanie zdalne zostało przedłużone póki co do 3 stycznia. Następnie będą mieć miejsce ferie zimowe, które potrwają do 17 stycznia. Na tę chwilę powrót uczniów do szkół zaplanowany jest na 18 stycznia 2020 roku. Oprócz tego obowiązują specjalne zasady jeśli chodzi o liczbę gości podczas wigilii i świąt Bożego Narodzenia. Limit osób zaproszonych do jednego domu lub mieszkania wynosi 5.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c