Sylwester. Jakie będą obowiązywać obostrzenia?

Minister zdrowia przekazał podczas konferencji prasowej jakie będą obowiązywać obostrzenia w sylwestra. Na pewno będzie on znacznie różnił się od tych zabaw noworocznych, które do tej pory znaliśmy. 

Fot. Shutterstock

Każdego roku podczas zabawy sylwestrowej większość osób bawi się na imprezach miejskich, w klubach czy restauracjach czy na domówkach. Polacy lubili też wybrać się w góry na urlop, gdzie mogli w pięknych okolicznościach przyrody witać Nowy Rok. Teraz będzie inaczej, a wszystko ze względu na pandemię koronawirusa, która wielu osobom zmienia wciąż wiele planów.

Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej przekazał, że został opublikowany „Pakiet regulacyjny”, który pokazuje co będzie działo się w ciągu czterech tygodni od 28 listopada do 27 grudnia, a także projekty rozporządzeń, które będą stosowane w zależności od dziennej liczby zakażeń. Oznacza to, że dopiero przed wigilią dowiemy się jakie obostrzenia będą obowiązywać po 27 grudnia.

Póki co wiadomo, że wiele polskich miast odwołało imprezy sylwestrowe. Wśród nich jest między innymi Warszawa, która wraz ze stacją TVN w ostatnich latach hucznie świętowała zakończenie roku. Jak tłumaczy ratusz, zdrowie Polaków jest najważniejsze. Inne stacje telewizje zachęcają do uczestnictwa w imprezach, ale przed telewizorem. Ich wydarzenia będą natomiast nagrywane na żywo wprost ze studia telewizyjnego. Również premier zachęca, aby czas świąteczny i Nowy Rok spędzić w małym gronie najbliższych osób w domach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c