Sylwester w Warszawie. Czy tym razem mieszkańcy zobaczą fajerwerki?

W tamtym roku nie było zgody zarówno na fajerwerki w Sylwestra, jak i podczas „światełka do nieba” podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ratusz poinformował, jak będzie w tym roku.

Fot. Shutterstock

Z jednej strony nie było fajerwerków zarówno na Sylwestra, jak i podczas światełka do nieba. Z drugiej, mimo głosów sprzeciwu ze strony obrońców praw zwierząt, pokaz sztucznych ogni podczas Święta Niepodległości się odbył i cieszył się ogromną popularnością. Przyszły tysiące warszawiaków.

Urząd Miasta i Rafał Trzaskowski wydali oświadczenie w tej sprawie rozwiewając wątpliwości i pojawiające się pytania odnośnie tegorocznej imprezy.

„Podjąłem decyzję, że i w tym roku na warszawskim sylwestrze nie będzie fajerwerków. Chcemy dać dobry przykład i liczymy na wsparcie mieszkańców. Pomóżmy wspólnie zwierzakom” – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

„W trosce o bezpieczeństwo i spokój psów, kotów, ptaków oraz innych zwierząt zachęcamy warszawianki i warszawiaków do rezygnacji z materiałów pirotechnicznych. Huk może płoszyć domowych pupili, a także dziką zwierzynę” – poinformował ratusz.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.