„Szariat i koniec”. Talibowie ujawnili swoje plany

Afganistan nie będzie państwem demokratycznym. Podstawą systemu politycznego będzie prawo szariatu, a talibowie będą zachęcać żołnierzy i pilotów regularnej armii, aby dołączyli do ich sił – powiedział w środę w wywiadzie dla agencji Reutera ich przedstawiciel Wahidullah Haszimi. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Afganistan będzie państwem wyznaniowym, opartym na trawie szariatu.  Najbardziej prawdopodobne scenariusze zakładają, że będzie rządzony przez radę, a najwyższym przywódcą politycznym i religijnym pozostanie mułła Hajbatullah Ahundzadeh.

Talibowie nie pozostawiają wątpliwości co do przyszłości i kształtu władzy w Afganistanie: „Nie będzie systemu demokratycznego. Koniec

Demokracja nie ma żadnej bazy w naszym kraju” – powiedział agencji Reuters przedstawiciel Talibów „Nie będzie w ogóle systemu demokratycznego, ponieważ nie ma on żadnej bazy w naszym kraju. Nie będziemy dyskutować o tym, jaki rodzaj systemu politycznego wprowadzić w Afganistanie, ponieważ jest to jasne. Będzie to prawo koraniczne (szariat) i koniec

Oznacza to m.in. koniec edukacji i pracy zarobkowej dla kobiet.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c