Szczepienia funkcjonariuszy już w przyszłym tygodniu?

Jak przekazał wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, być może już w przyszłym tygodniu rozpoczną się szczepienia funkcjonariuszy służb, w tym policjantów. Dodaje, że Ministerstwo Zdrowia już przysłało terminy zgłaszania służb do szczepień.

Fot. Shutterstock

Szczepienia w Polsce trwają od grudnia. W grupie zerowej szczepieni byli przede wszystkim pracownicy służb zdrowia. Następnie w grupie pierwszej ze szczepień korzystają seniorzy, pacjenci zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby przewlekle chore, nauczyciele i inny pracownicy pedagogiczni czy pracujący w placówkach oświaty. Jako ostatni w grupie pierwszej mają zostać zaszczepieni funkcjonariusze służb mundurowych.

Wiceminister MSWiA był dziś o to pytany w Polskim Radiu 24.  Jak wyjaśnił, dzięki dostawie szczepionek koncernu AstraZeneca, rząd jest w stanie przystąpić wkrótce do szczepienia wszystkich służb, w tym policjantów, strażników miejskich, strażaków czy strażników granicznych.

Maciej Wąsik dodał, że dokładny termin jeszcze nie jest znany, natomiast najprawdopodobniej stanie się to w przyszłym tygodniu lub za dwa tygodnie. Ministerstwo Zdrowia już dało MSWiA terminy zgłaszania grup do szczepień.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c