Szczepienia jako warunek wejścia na koncert? Jeden z gigantów sprzedających bilety jest za!

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, firma Eventim chce, aby organizatorzy imprez godzili się na udział w koncertach pod warunkiem okazania dokumentu, który potwierdzi otrzymanie szczepionki przeciwko COVID-19. Uważa, że to jedyny sposób, aby szybciej wrócić do wydarzeń masowych. 

Fot. Pixabay

Praktycznie od roku udział w koncertach jest niemożliwy lub mocno ograniczony. Jak się okazuje, niektórzy już mają plan jak mogłyby wyglądać imprezy masowe w czasie pandemii. Firma Eventim to jeden z gigantów, jeśli chodzi o firmy sprzedające bilety na wydarzenia na całym świecie. Polska Agencja Prasowa, powołując się na magazyn gospodarczy „Wirtschaftswoche” przekazała, że zdaniem firmy dobrym pomysłem na udział w koncertach byłyby obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19.

W rozmowie z niemiecką gazetą szef Eventim Klaus-Peter Schulenberg zaznaczył, że jeśli będzie wystarczająca liczba szczepionek, tak aby każdy bez problemu mógł ją otrzymać, organizatorzy imprez powinni móc wprowadzić wymóg szczepień jako warunek wstępu na wydarzenia.

Jak dodaje, systemy w firmie już zostały tak skonfigurowane, że mogłyby odczytywać karty szczepień. Według Schulenberga, to jedyne wyjście, aby móc wrócić do imprez masowych w najbliższym czasie.

Eventim posiada systemu sprzedaży i sklepy internetowe m.in. w Polsce, w Niemczech, w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, we Francji czy w Brazylii.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c